Generálni partneri

mesto Ružomberok

Hlavní partneri

AAA Auto – Autocentrum

Hlavní mediálni partneri

Partneri


Mediálni partneri

Miesto konania

Ružomberok, Slovensko: Tohtoročný turnaj Mitropa Cup 2014 sa bude konať v priestoroch Átria v hoteli Kultúra.

Hotel Kultúra

Tento trojhviezdičkový hotel sa nachádza priamo v centre historickej časti mesta Ružomberok.

Hotel disponuje 95 lôžkami v dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Izby sú vybavené kúpeľňou (sprchovací kút), WC, telefónom, TV so satelitom, chladničkou a rádiobudíkom. Účastníci pohára Mitropy majú zabezpečené raňajky formou švédskych stolov, obedy a večere (výber z troch jedál). V celom objekte hotela je voľný prístup na internet. Počas víkendov je v suteréne hotela v prevádzke nočný bar.

Hotel Kultúra bol už od svojho vzniku strediskom kultúrneho, športového a tiež divadelného diania v Ružomberku. Práve táto budova bola v minulosti sídlom a hracou miestnosťou Ružomberského šachového klubu.

Mesto Ružomberok a okolie

Ružomberok

Toto mesto sa nachádza v srdci dolného Liptova na sútoku riek Váh a Revúcej v Liptovskej kotline. Ružomberok je z každej strany obklopený horami - Veľká Fatra, Chočské vrchy a Nízke Tatry, jeho najznámejší a najnavštevovanejší vrch je Malinô Brdo. V posledných rokoch sa toto mesto stalo miestom významných šachových podujatí.

Skipark Ružomberok - Malinô Brdo Ski&Bike

Iba 2 km od centra mesta sa nachádza turistické stredisko Malinô Brdo. V lete je v okolí množstvo turistických chodníkov a zaujímavých terénov nielen pre turistiku, ale aj pre cykloturistiku.

Vlkolínec

Drevená dedinka Vlkolínec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, ktorá je zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to jedna z najzachovalejších slovenských obcí s charakteristickými zrubovými domami.

Termálne kúpalisko Bešeňová

Termálne kúpalisko s teplotou vody 27 – 39 °C ponúka množstvo tobogánov, atrakcií a tiež wellness centrum.


Aquarelax Dolný Kubín

Pre všetkých účastníkov Mitropy organizátor spolu s Aquarelax Dolný Kubín ponúka odreagovanie sa v aquaparku, kde sa nachádzajú rôzne atrakcie, Vodný svet, Funpark, fínska sauna, plavecký bazén, fitness centrum ale aj rehabilitačno-masážne centrum.