Generálni partneri

mesto Ružomberok

Hlavní partneri

AAA Auto – Autocentrum

Hlavní mediálni partneri

Partneri


Mediálni partneri

FIDE OPEN Ružomberok - PROPOZÍCIE

Slovenský šachový zväz,

Šachový klub Ružomberok a Mesto Ružomberok

usporiadajú

Majstrovstvá Slovenskej republiky v RAPID šachu 2014

a zároveň

XVII. ročník medzinárodného FIDE RAPID šachového turnaja
O pohár primátora mesta OPEN Ružomberok 2014 -„A turnaj“

IV. ročník šachového turnaja telesne postihnutých a vozičkárov - „B turnaj“

Miesto konania:KDAH – Veľká dvorana A. Bernoláka 1, 034 01 Ružomberok
Termín:23. a 24. mája 2014
Informácie a prihlásenie:www.sachrbk.sk
Riaditeľ turnaja:Marek Zelnický, tel.: +421907/390 407, e-mail: marek@sachrbk.sk
Hlavný rozhodca:Karol Pekár (IA)
Garant turnaja:PaedDr. Ján Pavlík, primátor mesta Ružomberok
Systém hry:9 kôl švajčiarskym systémom podľa pravidiel FIDE pre rapid šach
2 x 35 minút + 10 s bonus/ťah, bez zapisovania a so zápočtom na FIDE rapid listinu a LOK SR.
O poradí rozhodujú kritériá vyhlásené pri začiatku turnaja.
Ubytovanie:U riaditeľa turnaja email: marek@sachrbk.sk
Ubytovanie Internát – 400 m od hracej miestnosti 8 € osoba/noc
Stravovanie:Obedové menu 4,00 € obed/osoba (sobota, nedeľa)
Cenový fond:A. turnaj: pohár, medaile, 1. miesto 200 €, 2. = 120 €,
3. = 80 €, 4 = 50€, 5. = 30 €, 6. = 20 €,
najlepší ELO do 2100, do 1900, do 1700, do 1500 = 30 €
Najlepšia žena, najlepší senior (1949 a starší),
žiak, žiačka (1996 a mladší) = 20 €
+ Majster kraja poháre pre prvých troch hráčov registrovaných v klube zo Žilinského kraja
B. Turnaj: poháre, medaily, 1. miesto 50 €, 2. = 30 €, 3. = 20 €
Vklad na mieste:štartovné 5 €, platí sa pri prezentácii
Upozornenie:Termín prihlásenia je do 21.mája 2014, pre neprihlásených hráčov usporiadateľ nemusí mať voľne miesta na hranie
Časový plán:
  • 23.05.2014, piatok
    • 12:00 – 13:30 prezentácia
    • 13:40 – 14:00 slávnostné otvorenie
    • 14:00 – 15:40 1. kolo
    • 15:50 – 17:30 2. kolo
    • 17:40 – 19:20 3. kolo
  • 24.05.2014, sobota
    • 08:00 – 09:40 4. kolo
    • 09:50 – 11:30 5. kolo
    • 11:40 – 13:20 6. kolo
    • 13:40 – 15.20 7. kolo
    • 15:30 – 17:10 8. kolo
    • 17:20 – 19:00 9. kolo
    • cca. 19:00 vyhodnotenie a záver
Doterajší víťazi:
1.ročník1995Marián KANTORÍKCaissa Čadca47 účastníkov
2.ročník1996Jaromír BEDNÁŘMEDEA Martin48 účastníkov
3.ročník1997Mikuláš MANÍK (2383)Tatran Prešov102 účastníkov
4.ročník1998Štefan BLAHO (2202)Bestex Nové Zámky149 účastníkov
5.ročník1999František VRÁNA (2267)Tatran Havřice ČR102 účastníkov
6.ročník2000Jaromír BEDNÁŘ (2285)ŠK Ružomberok182 účastníkov
7.ročník2001Jaromír BEDNÁŘ (2305)ŠK Ružomberok196 účastníkov
8.ročník2002Marián KANTORÍK (2335)Softip Raj. Teplice201 účastníkov
9.ročník2003Marcin STECZEK (2349)Poľsko210 účastníkov
10 ročník2004Peter VAVRÁK (2338)ŠK Slovan Bratislava180 účastníkov
11.ročník2006Vladimír VOJTEK (2395)ŠKŠ Dubnica N/V125 účastníkov
12.ročník2007Mikuláš Maník (2438)ŠK Sabinov176 účastníkov
13.ročník2010Štefan Mazúr (2399)Zemplín Michalovce130 účastníkov
14.ročník2011Štefan Mazúr (2372)Zemplín Michalovce144 účastníkov
15.ročník2012Milan Ráchela (2359)ŠK Dunajská Streda139 účastníkov
16.ročník2013Mikuláš Maník (2413)TJ Inbest Dunajov90 účastníkov
17.ročník2014???